robofob: каченя з word (жовтий дак)
2017-05-24 04:26 pm

[sticky entry] Sticky: Верхній запис

Шукаю блоґерів, які пишуть українською мовою :)
Чия мова, того й влада

1654–1991
Їх це влаштовувало тоді
Їх це влаштовує зараз
Вони хочуть влаштувати це твоїм дітям
Убий в собі малароса

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-25 11:41 pm

Ґратулюю!

https://zbruc.eu/node/67642
У суботу, 24 червня 2017 року, в Інституті славістики Віденського університету відбулося засідання журі Міжнародної премії Івана Франка, в ході якого було визначено цьогорічних лауреатів. У номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” перемогу здобув професор Віденського унівеситету Міхаель Мозер. Його монографія "Нові причинки до історії української мови" (2016) була визнана найкращою у цій номінації.
В минулому австрійскій ґєнштап підгодовував украинских буржуазных националистов. А тепер навпаки :)
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-25 11:23 pm

Закон про українську мову треба ухвалити невідкладно (відкрите звернення)

radiosvoboda.org
(Рубрика «Точка зору»)

Реєстрація у Верховній Раді оновленого законопроекту №5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» дає Україні реальний шанс побудувати цілісну систему розвитку, захисту і підтримки української мови.

Цей законопроект спрямовано на реалізацію вимоги статті 10 Конституції: «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Вимоги, невиконання якої вже призвело до тяжких наслідків, у тому числі сприяло російській збройній агресії в Криму й на Сході України і далі загрожує незалежності й цілісності держави.Read more... )

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-24 10:29 am

Казарма

Борис Херсонский
Одним из проявлений особого отношения к одесситам у полковника К-ва был обычай ставить одесситов на круглосуточные праздничные дежурства по казарме. То есть - все пей-гуляй, а одессит - не гуляй, а просто - пей.
Мне и коллеге поставили дежурство на 7-8 ноября. Не Бог весть какой праздник, но мы привыкли отмечать его в компании тостом: "За столетие советской власти, чтобы мы все до него дожили, а она - нет". А теперь мне предстояло провести двое суток с условным коллегой. Условным потому. что он давно (или никогда) не работал врачом. По-моему он служил по телевизионной части. Не уверен. Но вот пил коллега добросовестно.Read more... )

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-23 04:15 pm

Чота ржу

Антон Санченко

Досі намагаюся осмислити гумор ситуації. Чергова фейсбучна баталія. Грузин спробував натякнути українським айтішникам, що гарно було б читати доповіді на галузевій конференції українською.

Українські айтішники у небажанні так чинити договорились до того, що наступну конференцію проводитимуть в Польщі. Грузин на знак підтримки українців з 2014 всі дописи пише українською. Українські айтішники відмазуються, що українські доповідачі теж планувалися, але не приїхали... з Канади. Чота ржу, як кажуть в етіх ваших інтернетах.

А відсміявшись, одразу починаю сеанс альтернативної історії, вона ж – прикладна якбитологія – а що було б, якби український інтернет був таки українським, а не завжди вдячним партнером рунетівських (так називається руський мір на дроті) „Ашманових і партнерів”, чия назва завжди чомусь викликала в мене в пам’яті Льоню Голубкова:

- Я не халявщик, я партнер!Read more... )

 

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-22 09:51 am

Сон

Борис Херсонский
Нет, конечно, повязка со свастикой и значок нацистской партии не перечеркнули виртуозности Герберта фон Караяна. Как и почти официальный титул лучшего дирижера нацистской Германии не умалил заслуг Вильгельма Фуртвенглера. Бешеный антисемитизм Вагнера и Достоевского не умалил из вклада в мировую культуру. И нацистские симпатии Эзры Паунда не сказались на качестве его стихов.
Но что-то все же изменилось.
Да, все деятели культуры РФ, поддержавшие агрессию против Украины и аннексию Крыма, остались деятелями культуры. Гергиев и Спиваков - прекрасные дирижеры, Башмет - непревзойденный альтист. Юнна Мориц когда-то была прекрасным поэтом и не только детским!
Но что-то все же изменилось. Как ни крути.
*
Ні, звичайно, пов'язка зі свастикою і значок нацистської партії не перекреслили віртуозності Герберта фон Караяна. Як і майже офіційний титул кращого диригента нацистської Німеччини не применшив заслуг Вільгельма Фуртвенглера. Скажений антисемітизм Вагнера і Достоєвського не применшив їхнього внеску в світову культуру. І нацистські симпатії Езри Паунда не позначитися на якості його віршів.
Але щось все-таки змінилося.
Так, все діячі культури РФ, які підтримали агресію проти України та анексію Криму, залишилися діячами культури. Гергієв і Співаков - прекрасні диригенти, Башмет - неперевершений альтист. Юнна Моріц колись була прекрасним поетом і не тільки дитячим!
Але щось все-таки змінилося. Як не крути.
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-19 05:19 pm

(no subject)

УНІАН
Микола Коханівський...
- Що вам від того, що ви зриваєте марш і б'єте людей?
– Ну, що від того… Ми захищаємо державу. Захищаємо від впливу людей, які втратили будь-які моральні орієнтири, які втратили будь-які цінності, від людей розбещених. І мало того – півбіди, якби ці люди щось собі робили мовчки і жили б собі. Вони це нав'язують суспільству.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/interview/hay-yidut-v-yevropu-i-tam-zbochuyutsya-yak-yim-zamanetsya-947445.html

Ну все так. На фронті вже захищать не треба. На Хрещатику веселіше.

Отак от. За кожним конахівським, за кожним пс, за кожним луценком з його уна-унсо обов'язково рано чи пізно вилізе кремлівська комсомольсько-ґєбєшна скотиняка.
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-19 01:32 pm

(no subject)

Ото не треба було вигадувати своє, а вислати з двома лантухами за парєбрік. Ще тоді, у дев'яносто першому. Як чехи зробили свого часу (кажуть про три мільйони осіб). Як кацапи з Східною Пруссією. І що, чехи нині винні почуваються? Так, почуваються. Але вони живі й нема обстрілів в Судетах.

На Додаток:

Серйозно подумую повикидати з ленти усю оту малароську хуйню, бігданів, луків і т. ін. Що далі, то однаковіші. Як не "кримнаш", то "кримїм". Мав би їм хтось нагадати, чим запарєбрікам обернулася хвиля протичеченської пропаґанди в Росії дев'яностих – а нічим. Вона не працює.
Замість різати кацапів, мужичкі в камуфляжах гиркаються з ґеями.
Гірко мені, люди добрі.
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-16 09:59 pm

Митці

Юрій Винничук
Бозна-який раз перечитую свій новий роман і щоразу виловлюю щось свіженьке. Тобто дурненьке. Самому вичитувати важко, текст знайомий, і очі ковзають по ньому, як по снігу.
І ото думаю: а існує такий літредактор, який би помітив, що тут, наприклад, плутанина?
"Я рвучко обертаюся й бачу панночку в чорній сукні. Худе подовгасте обличчя когось мені нагадує".
А через кілька абзаців про ту саму особу:
"Тут я уперше маю змогу роздивитися дівчину. Гарне округле обличчя з великими очима й густими бровами когось мені нагадує".
А таких моментів я уже виловив кілька десятків, бо роман почав писати давно, відкладав, повертався до нього, щось переробляв, переставляв. І з досвіду попередніх романів знаю, що не всі блохи виловлю.
Санкта сімплікітас. Ще в юности помітив, що як щось дуже збрешеш, то важко потім пригадати, що саме брехав, і ловишся на тій брехні деякий час по тому. То дуже простий вихід є: не брехати, то й вигадки запам'ятовувати не треба. Якщо ніякої дівчини не було, то й не сплутаєш, худе обличчя чи округле. Це я до того, що є живі персонажі у письменників. А є мертві – тобто брехня – у таких, що видають собачатину за баранину :)
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-16 08:41 pm

Русскій боржч

Дмитро Ґорда-Горицвіт
Цієї неділі, випадково перемикаючи канали телевізора, попав на 1+1, а саме на "Світ навиворіт" (в ориг. "Мир наизнанку") з Дмітрієм Комаровим. Автор і ведучий програми подорожує світом і розповідає про різні різнощі в чужоземних країнах глядачам своїм, а тамтешнім тубільцям - про особливості нашого, українського, життя. Read more... )
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-16 03:18 am

(no subject)

http://tyzhden.ua/Columns/50/194572
Телебачення та радіо я останнім часом використовую з дуже прагматичною метою: щоб фоном чути правильну українську мову.


Сміявся б уголос, але люди ще сплять. Та й сміх був би крізь сльози.
(До речі, правильна українська мова, коли її часто чути, геть змінює й уявлення про мову письмову. Там – у правильній – ритм інший.)

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-15 05:16 pm

Європейський пендель

Юрій Макаров

Ну хтось залишився все одно незадоволений. Є такі люди, є. Від мене не дочекаєтеся. Безвіз — це перемога, довгоочікувана, але від цього не менш блискуча. Так, я хотів би значно більшого поступу всередині країни. Наша дипломатія, точніше наш головний дипломат, ще точніше — наш найголовніший дипломат, набагато успішніша на зовнішньополітичній ділянці, ніж на фронті внутрішніх реформ, але зміна парадигми щось таки важить у символічному плані.

Read more... )
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-15 02:36 pm
Entry tags:

Svoboda!

Депутати ірландського парламенту затвердили кандидатуру лідера партії "Фіне гел" Лео Варадкара на пост прем'єр-міністра країни. 38-річний політик став наймолодшим прем'єром в історії Ірландії.
Крім того, пан Варадкар став першим лідером країни, який відкрито оголосив про свою гомосексуальність, і першим прем'єром Ірландії індійського походження.
"Мене обрали, щоб керувати, але я обіцяю служити. Мій уряд не буде ні лівим, ні правим, тому що ці застарілі поняття не впораються із політичними викликами сьогоднішнього дня. Мета мого уряду - побудувати республіку можливостей", - заявив пан Варадкар, виступаючи перед парламентом.Read more... )
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-15 11:39 am

Серийные любимцы

Лев Гурский
КРУГОВОРОТ

...Если хочешь, могу надиктовать: в Москве состоялся внеочередной Пленум ЦК КПСС. Партия простилась с ее верным сыном, Генеральным секретарем ЦК, членом Политбюро, трижды Героем Социалистического Труда Константином Устиновичем Черненко. Затем был избран новый Генеральный секретарь. Вот и все. Что конкретно тебя удивляет?

— Имя, фамилия и отчество вашего нового Генерального секретаря! — выдохнул Джек. — Простите, но это ведь уму непостижимо!

Read more... )
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-14 11:31 pm

Нью Йорк стоит мессы

Валерия Новодворская
"Новый Взгляд" №47 от 3 декабря 1994 г
.

Я считаю себя какой никакой христианкой, но при этом, в отличие от короля Людовика XIV из пьесы Булгакова «Кабала святош», решительно не люблю религию. Похоже, что и сам Христос ее не любил. Христианство было основано нонконформистами, бежавшими от тоталитарной несвободы иудаизма. И я этих ребят понимаю. Близкое знакомство с фарисеями и саддукеями могло довести потенциального диссидента только до антирелигиозной пропаганды в целях подрыва и ослабления иудейско-галилейского общественного и государственного строя. Мера пресечения тогда была покруче, чем при Андропове. Впрочем, Голгофа – это было быстрей и легче, чем специальная психиатрическая тюрьма. Те, кто умирал там под пытками, рады были бы раздобыть какой-нибудь крест и горсть гвоздей…Read more... )

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-14 09:45 pm

Віталій Портников: "Колабораціоністи в Москві завжди плакали під українську мелодію"

Відомий політичний журналіст і телеведучий Віталій Портников розповів Karabas Live про те, що значить музика в його житті і в житті суспільства

Віталій Портников – популярний український журналіст і телеведучий, відомий своєю активною громадянською позицією і різкими, часто безкомпромісними, оцінками актуальних подій. Він послідовно захищає український національний вектор розвитку, при цьому міцно тримаючись своїх коренів і використовуючи історичний досвід.

Read more... )
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-14 02:13 pm
robofob: каченя з word (Default)
2017-06-13 12:35 am

Українська хода в Перемишлі

Przemysław Lis Markiewicz
Торік, під час цієї ходи, сталися ганебні сутички, які на весь рік затруїли наші взаємини.
Я не підтримую сучасну нашу владу, але вони не допустили до зіткнень. Це підтверджує, що не мають рацію ті українці, які наполягають, що ПіС та Качинський зацікавлені загостренням польсько-українських стосунків.
Журналісти теж помітили, що десь поруч з ходою стояли молоді радикали і кричали гасла проти Бандери.
Що ж ... хода в честь солдатів Петлюри, вони проти Бандери.
Телепні ... але зрозумійте їх хоча би трішки ... Петлюра ... Бандера ... римується.
І не втовкмачиш дурному, що Петлюра був союзником Пілсудського і солдати УНР дали разом з поляками відсіч совєтам (так зване Диво над Віслою). "Розумники" - псевдопатріоти не осягають елементарного.
Хотіло ся б наприкінці написати: вибачте за ідіотів. Але чого я маю просити вибачення за кодло, з яким мене поєднує лише громадянство. Українців, моїх друзів, поєднує громадянство з Захарченком, Плотницьким, Оленою Бондаренко і з українськими комуністами. Я не очікую, що ви будете почувати себе винними через них.
На все добре!


"У неділю, 11 червня, в польському прикордонному місті Перемишль пройшла кількатисячна хода українців у пам'ять про бійців УНР".

 

robofob: каченя з word (Default)
2017-06-11 10:15 pm

Грррр!

"Ведучя програми... досить чясто...".
Радіо Ера.
Бучячь.
Пиздець, блядь. Винничук каже "коли чую оте "Бучячь", ікла ріжуться й піна виступає".